כיצד לבחור חברת הרחקת יונים?

pigeon

היונים לא מפסיקות להתיש אתכם, והן חוזרות פעם אחר פעם לאדן החלון שבבית או המשרד? נמאס לכם לנקות פעם אחר פעם את לשלשת היונים שמצטברת על גג ביתכם הפרטי? או לתחזק ולהחליף שוב ושוב את קולטני השמש בבניין או הווילה לאור התכלותם מלשלשת היונים? ככל הנראה שאתם צריכים לשכור את שירותיה של חברת הרחקת יונים מקצועית.

מהי הרחקת יונים?

בניגוד לחרקים, מזיקים ומכרסמים, לא ניתן להרעיל את היונה או לפצוע אותה. מעבר לעובדה שמדובר בצער בעלי חיים של ממש, הרי שהריגתה של יונה רק יכולה להביא עמה מפגעים תברואתיים נוספים כאשר הפגרים יסתתרו בכל מיני פינות שונות, ויביאו עמם מזיקים חדשים ומחלות.

הרחקת יונים נועדה למעשה לגרום ליונה להתרחק מן האזור המדובר, ולחפש אחר אזור מחייה חדש. פעולת ההרחקה לוקחת בחשבון כי היונה מגיעה אל האזור המדובר לאור העובדה שהוא מהווה מועמד מוביל כאזור מגורים ומחייה. קחו בחשבון כי היונה סך הכול מחפשת אחר מסתור מן השמש, מחסה מן הגשם וכן מקום להטיל בו את ביציה.

על-כן, חשוב לבחון כיצד לגרום לה לתפוס את האזור כלא ראוי למחייה, וכך להרחיק ולחפש אחר אזור מגורים חדש.

בקשו לראות רישיונות

ראשית כל, חברת הרחקת יונים מקצועית, מחויבת להציג לכם את רישיונותיה על פי בקשתכם. למרבה הצער מדובר בתחום פרוץ בו לעתים עוסקים שרלטנים. הקפידו להימנע מעוגמת נפש שבביצוע עבודה חלקית בלבד, ובקשו לראות רישיונות הדברה, וכן הרחקת יונים.

כמו כן, חברה מקצועית להרחקת יונים, תחזיק ברישיונות לעבודה בגובה, וזאת לאור העובדה שהתקנתן של רשתות נגד יונים, לא אחת מצריכות עבודה בסנפלינג על גבי חזיתותיהם של מבנים.

בקשו לוודא שיש אחריות

מתוקף תפקידו של מרחיק היונים, להבטיח שאכן המוצר/השירות שהוא מספק, עונה על הציפיות.

על-כן, זוהי זכותכם לדרוש קבלת תעודת אחריות, אשר לאורכה של תקופה שתנקב מראש, מרחיק היונים יהא מחויב להעניק לכם שירות חוזר, וזאת אם השירות לא יספק את התוצאה הרצויה.

מוטיב שכזה, מדרבן את חברות הרחקת היונים לבצע את העבודה האיכותית ביותר, הכוללת נקיטת מגוון אמצעי ביטחון שונים לרבות התקנת רשתות, הצבת דוקרנים להרחקת יונים, סלילים ועוד. 

בדקו את השיח ברשת

תמיד טוב לרתום את האינטרנט לצדנו, ובמיוחד כאשר מדובר בסקר שוק לבחירת חברה להרחקת יונים.

מצאתם חברה מומלצת? כתבו את שמה ובדקו מה הן התוצאות שעולות. האם מדובר בדברי הלל המשבחים את פעילותה? או שמא ביקורות אשר מדליקות אצלכם נורות אדומות? הקפידו שלא להירתע מביקורות שלילית אחת, ובדקו אם מדובר אכן במגמה או שמא במקרה חד פעמי.