מחיר תפילין איך הוא נקבע והאם הוא מוצדק?

תפילין מהודרות

כל גבר יהודי מאמין, מחזיק בביתו ערכת תפילין בה הוא יכול להשתמש בכל עת שירצה להתפלל. יש מי שעושה זאת מספר פעמים ביום, יש מי שעושה זאת כל בוקר, ויש מי שמתפלל רק במקרים מסוימים, לפני אירועים גדולים וחשובים בחייו.

במקרים רבים, ערכת תפילין נקנית לגבר כשהוא מגיע לגיל מצוות, כלומר לגיל 13, וכן לעיתים בתקופות מאוחרות יותר, למשל, לפני גיוס לצבא, נסיעה גדולה לחו”ל, חתונה או באירועים אחרים. יש מקרים בהם הוא רוכש בעצמו את התפילין על פי הצורך שלו.

היכן ניתן לרכוש תפילין וכמה זה יכול לעלות?

כל מי שרוצה לרכוש ערכת תפילין, יכול לבחור האם לרכוש ערכה רגילה, סטנדרטית או שמא, לרכוש ערכות תפילין מהודרות. כלומר, ערכות אשר נחשבות יוקרתיות בין אם זה מבחינת העיצוב ובין אם זה מבחינת החומר ממנו היא עשויה.

באופן טבעי, יש הבדל במחירים בין ערכות תפילין רגילה לבין ערכות תפילין מהודרות. בעוד שערכה רגילה נע סביב עשרות שקלים או מאות שקלים בודדים, הרי שערכות תפילין מהודרות, יכולות לעלות אלפי שקלים. מי שבוחן את העלויות, יכול לראות שניתן למצוא ערכות שמגיעות לסכומי של 2000, 3000 ולפעמים גם 5000 שקל.

הערכות נמכרות במקומות שונים. ניתן לרכוש ערכת תפילין בחנויות לתשמישי קדושה, כמו כן אפשר למצוא חסידויות שמוכרות ערכות תפילין, ניתן גם להזמין באופן אישי, וכן אפשר למצוא חנויות שונות שמציעות דברי קודש ובפרט גם ערכות תפילין.

כיצד נקבע המחיר של ערכת תפילין?

ההבדל בין המחירים של ערכות תפילין, נובע משתי סיבות עיקריות. ראשית, איכות התפילין. ישנן ערכות הנחשבות יקרות יותר, בגלל שהן עשויות מחומרים הרבה יותר איכותיים, למשל עור חיה אמיתי. שנית, המחיר יכול להיקבע בהתאם לעיצוב של התפילין, אף על פי שהסגנון של הערכות אמור להיות דומה.

צריך לציין, ישנן ערכות הנחשבות יותר יקרות מאחרות, בגלל המשמעות ההיסטורית שלהן. אומנם נדיר, אך ניתן למצוא ערכות עתיקות, ישנות, בעלות משמעות היסטורית, ועל כן גם המחיר שלהן יהיה בהתאם.

האם המחיר מוצדק?

יהיו שיטענו שהמחיר של ערכות תפילין, נקבע בדיוק כמו ערך של כל מוצר אחר, כלומר, על פי איכות ועלות החומרים ממנו הן עשויות, וכן על פי הביקוש. ככל שיש למוצר ביקוש רב יותר, כך המחיר שלו גבוה יותר. אומנם יהיו שיטענו שבכל הקשור למוצרי דת, תשמישי קדושה, זה לא בהכרח אמור להיות כך, אך בהחלט טבעי שאלו המשתנים שישפיעו על העלויות של הערכה.

לסיכום, אם אתם מחפשים ערכת תפילין מהודרת או רגילה, זה הזמן ליצור איתנו קשר ואנחנו נדאג לספק לכם את הערכה הנכונה עבורכם, על פי היכולות הכלכליות שלכם, ובהתאם למה שאתם מחפשים, סגנון, עיצוב ואיכות.