עורך דין ירושות וצוואות במרכז – כיצד אנחנו יכולים להיעזר בו

אחד הנושאים הכי רגישים שיכולים לעלות בקשרים בתוך המשפחה, זה כל מה שקשור לירושות וצוואות. כפי שאנחנו יודעים, על מנת שרכוש, כסף ונכסים של כל אחד מאיתנו יעברו בצורה מסודרת לאנשים אליהם אנחנו רוצים להעביר אותם, אזי שאנחנו צריכים להשאיר אחרינו צוואה מסודרת אשר תפרט בדיוק, מי מקבל מה וכיצד. 

לשם כך, אלינו לפנות אל עורך דין בעזרתו נכתוב את הצוואה שלנו, נשאיר אותה אצלו ולאחר הסתלקותנו מהעולם, הוא יפתח אותה ויהיה אחראי לוודא שאכן היא מתקיימת ככתובה וכלשונה. צריך לציין, הצוואה יכולה לכלול לא רק את הנושא של חלוקת הירושה אלא גם פרטים אחרים, למשל, כיצד אנחנו רוצים שתיערך הלוויה שלנו ועוד. 

כאמור, על מנת שכל זה יתבצע, הרי שעלינו לבחור עורך דין ירושות וצוואות במרכז הארץ או בכל מקום אחר. כפי שאנחנו יכולים להניח, ישנם לא מעט עורכי דין שמתמחים בנושא ויכולים לעזור לנו. מדובר במי שמתמחה בדיני ירושות וצוואות, אצלו אנחנו יכולים לכתוב את הצוואה שלנו כפי שהחוק מחייב, וכאמור הוא יהיה אחראי על פתיחתה ועל ביצועה, ביום מן הימים. 

לפני שנסביר כיצד בוחרים עורך דין ירושות וצוואות, חשוב לומר, זכותנו המלאה לשנות את הצוואה שלנו, כל עוד אנחנו עושים את זה בצורה מסודרת ואנחנו מבטלים את הצוואה הקודמת שכתבנו. אם אנחנו בוחרים להשאיר צוואה מעודכנת יותר אצל עורך דין אחר, הרי שעלינו לציין זאת, על מנת שיהיה ברור, איזו צוואה תהיה תקפה. 

כיצד בוחרים עורך דין בצורה נכונה

על מנת לבחור עורך דין צוואות וירושות במרכז, אנחנו יכולים להיעזר בגורמים מגוונים, החל מעורכי דין שמתמחים בנושאים שונים לגמרי והם יוכלו לספק לנו מידע והמלצות על עורכי דין בתחום הירושות והצוואות. כמו כן, אנחנו יכולים להיעזר בחברים, בני משפחה, וכן בהמלצות וחוות דעת דרך אתרי אינטרנט שונים, כולל רשתות חברתיות כמובן. 

חשוב מאוד שאנחנו נבחר עורך דין שיסביר לנו היטב על התהליך, על המשמעות ועל הדרך בה מבצעים אותו. כמובן, שהכל חייב להתבצע בצורה מסודרת על פי מה שהחוק מחייב. זאת בשביל שבני משפחתנו ושאר יקירנו, יגלו שכתבנו צוואה שבסוף לא תהיה תקפה.

כמו כן, אנחנו צריכים לשכור עורך דין אמין, מישהו שאנחנו יכולים לסמוך עליו בכל עת שיבצע את התהליך בצורה נכונה ומעבר לזה, שידאג לאינטרסים שלנו ולא לשום אינטרס אחר. חשוב לציין עוד, הוא לא יכול לייצג אף צד שעלול ליהנות או להיפגע מהצוואה שאנחנו משאירים. כלומר, הוא לא יכול לייצג אותנו ובמקביל לייצג צדדים שונים שיכולים להילחם באופן משפטי על מה שכתוב בצוואה. לכן רצוי לפנות אל גורם שאיננו עובד עם המשפחה או עם שום צד אחר שקרוב אלינו.