פניה אל עורך דין פלילי – איך ומתי עושים את זה?

כשאדם חשוד בביצוע עבירה מסוימת, בין אם זו עבירת סמים, עבירת מין, עבירת צווארון לבן או כל עבירה אחרת שהמדינה מוצאת לנכון להאשים אותו, על פי ראיות ועדויות שעומדות לרשותה, הרי שעליו להיעזר בעורך דין פלילי שמתמחה בתחום בו הוא עומד למשפט.

לכן מי שחשוד או נאשם בביצוע עבירה צריך לדעת כיצד לבצע פניה אל עורך דין פלילי. כלומר, מתי לעשות אותה, איך לבצע אותה, עם אילו חומרים לבצע אותה. זאת על מנת שאותו עורך דין אליו הוא פונה ידע לטפל בעניין שלו בצורה אפקטיבית, בצורה הטובה ביותר, כדי שיוכל להוציא אותו זכאי או לפחות עם עונש מופחת.

לפני שנסביר כיצד מבצעים פניה אל עורך דין פלילי, חשוב לדעת כיצד לבחור עורך דין ברמה מקצועית, עורך דין שאנחנו יכולים לסמוך עליו, מישהו שאפשר לבטוח בו שיעשה את עבודתו כמו שצריך, מישה שאפשר להיות בטוחים שהוא יבצע את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר.

איך מבצעים פניה אל עורך דין

ראשית, בשביל לבצע פניה אל עורך דין צריך לקבל את כל החומר, את כל המידע שעומד לרשותנו בשביל שהוא ידע עם מה להתעסק. כך הוא ידע עם מה לעבוד. כמובן שעליו למצוא עוד מידע, עוד נתונים, עוד עדויות וראיות שיכולות לעזור לו.

שנית, צריך לבצע את הפניה כמה שיותר מהר, לא לחכות. ככל שהוא יכנס מהר יותר לתמונה, כך גדלים הסיכויים שהוא יוכל לפעול למעננו ולהוציא אותנו מהמצב בו אנחנו נמצאים. כמובן שאם העניין מסתבך, הרי שאנחנו צריכים להכניס אותו כמה שיותר מהר לסוד העניינים, בשביל שהוא יוכל להוציא אותנו מכך בהקדם.

שלישית, חשוב שהפנייה אליו תיעשה אחרי שבדקנו היטב שהוא האיש המתאים עבורנו, ואחרי שאנחנו פונים אליו, הוא צריך לתאר לנו את המצב בצורה מציאותיות, להעריך בצורה טובה את הסיכויים שלנו, גם אם הם נמוכים. כך אנחנו נוכל לדעת בדיוק איפה אנחנו עומדים ביחס למקרה שלנו. חשוב שהוא ידע לומר לנו את האמת ולא ינסה לייפות אותה.