שקע חכם לדוד – מה הוא עושה ולשם מה אנחנו צריכים אותו?

בשנים האחרונות אנחנו שומעים לא מעט על מוצרי בית חכם, מוצרים שמאפשרים לנו להפעיל מכשירים וציוד חשמלי בבית, גם דרך מכשיר הסלולר, טאבלט או מחשב. הכל בעזרת מערכת מיוחדת, שמחברת בין המוצרים השונים באמצעות רשת האינטרנט הביתית. 

כך למשל, אם אנחנו רוצים להדליק את המזגן בבית לפני שאנחנו נכנסים הביתה, לסגור תריסים חשמליים כשאנחנו מחוץ לבית, לכבות את הטלוויזיה דרך מכשיר הסלולר או לבצע פעולות אחרות, אזי שכל מכשיר שמחובר כך או אחרת למערכת, אנחנו יכולים לבצע את הפעולות השונות בלחיצת כפתור, בצורה פשוטה ונוחה. המערכת היא חסכונית, היא נוחה לשימוש, ומן הסתם, מקלה עלינו במובנים רבים. 

מערכות חכמות כוללות היום גם שקע חכם לדוד חשמל. אנחנו יכולים לראות כיצד גם דוודים אשר מותקנים בבנייני מגורים, בתים פרטיים ומקומות אחרים, יכולים לעבוד עם מערכות בית חכם כאלה ואחרות. כל מה שצריך לעשות, זה להתקין את המערכת הנכונה ולחבר את הדוד אליה. 

לפני שנסביר כיצד המערכת מפעילה את הדוד ומאפשרת לה לפעול בצורה חכמה, צריך לציין כאן, שאפשר להשתמש בשקע חכם באמצעות מערכות ניהול שונות, קרי גם מערכת IOS של אפל וגם דרך מערכת אנדוראיד של גוגל. כלומר, אפשר להשתמש בה למעשה בעזרת שתי המערכות הפופולאריות ביותר במכשירי סלולר או טאבלטים. 

מה זה שקע חכם לדוד

הרעיון הוא מאוד פשוט, במקום שהדוד שלו יעבוד בצורה סטנדרטית, הרי שאנחנו יכולים לשלוט עליו בצורות שונות באמצעות מערכת בית חכם, באמצעות מערכות חיצוניות שמותקנות בסלולר, טאבלט או במחשב. 

הפונקציות של השקע החכם מאפשרות לנו, בין היתר, לקבוע לו”ז לעבודת הדוד, אנחנו יכולים לדעת מהי צריכת החשמל שלנו בזמן הפעלת הדוד, אנחנו יכולים לדעת כמה זה עולה לנו ואפילו לדעת כמה זמן כל אחד מבני הבית משתמש בדוד. 

מעבר לכך, השקע מאפשר לנו להפעיל ולכבות את הדוד דרך המערכת, לבצע כיבוי והדלקה על פי זמנים מסוימים, לקבל הודעות כאשר הדוד נדלק או נכבה ישירות לפלאפון ולמעשה, אנחנו יכולים לשלוט עליו מכל המקום. אם נניח אנחנו מחוץ לבית, אז אנחנו יכולים לכבות אותו מכל מקום. 

כיצד מתקינים שקע חכם 

למעשה, כשאנחנו מתקינים שקע כזה, לא מדובר בהתקנה רגילה, הרי אנחנו צריכים לוודא שהשקע מחובר למערכת ושהמערכת מותקנת היטב על המכשיר. אנחנו צריכים להוריד את האפליקציות המתאימות, להתחבר אליהן ורק לאחר מכן נוכל להתחיל להשתמש בשקע כמו שצריך. 

חשוב מאוד לבדוק את ההתאמות השונות, לבדוק את הפונקציות, בשביל לוודא שהכל עובד, וכמובן יש לוודא שאנחנו יודעים איך להפעיל את כל האפשרויות בצורה אופטימאלית, על מנת שנוכל להשתמש בצורה נכונה באפליקציה, בכל עת שנרצה ומכל מקום.