מערכת כריזה – לשם מה אנחנו צריכים את זה?

מערכות כריזה

אפילו בעידן הנוכחי בו אנחנו יכולים להעביר מסרים והודעות בצורה ישירה לאנשים, בין אם זה דרך הודעות SMS, וואטסאפ או מיילים, עדיין יש מקרים רבים בהם אנחנו נדרשים להשתמש באמצעים שלכאורה נראים ארכאיים, ישנים.

דוגמא טובה לאמצעי כזה, היא מערכת כריזה. אנחנו יכולים למצוא מערכות כאלה במקומות שונים, בין אם זה בחללים פתוחים ובין אם זה בחללים סגורים, בין אם מדובר במערכות נייחות, כלומר כאלה שמותקנות במקום ספציפי, ובין אם מדובר במערכות ניידות, כאלה אשר מותקנות על גבי כלי רכב או אמצעי תחבורה אחרים. מדובר על מערכות שהתפקיד שלהן, הוא לכרוז מסרים, הודעות, או דברים אחרים, בצורה ברורה וחדה לכל מי שנמצא במקום ובאזור, כך שכל אחד ישמע ואיש לא יוכל לטעון שהוא לא קיבל את המסר.

צריך להדגיש, מערכות כריזה משמעות למצבים שונים ומגוונים, בין אם זה במקרים של מקומות עבודה, מערכות ציבוריות, מערכות חינוך, בריאות, תחנות רכבת או אוטובוס, שדות תעופה וכן היא משמשת לא פעם שוטרים וגורמים אחרים שמשתמשים בכלי רכב למטרות חירום ומטרות אחרות, אשר מבקשים להעביר מסר לנהגים או להולכי הרגל.

למשל, אנחנו נמצא שימוש במערכת כזו, כאשר יהיה צורך לפנות אנשים ממקום מסוים, כאשר יהיה צורך לגרום לאנשים להגיע למקום מסוים, כאשר נרצה שאנשים מסוימים ייעצרו בצד או כאשר רוצים להעביר הודעה לכל הנוכחים במקום והדרך הבטוחה והמהירה לעשות זאת, היא באמצעות מערכת כריזה. אז אנחנו יכולים להיות בטוחים שכולם יקבלו את ההודעה.

כיצד בוחרים מערכת בצורה נכונה

לפני שנסביר כיצד בוחרים מערכת כזו בצורה נכונה, חשוב לציין שזה לא מספיק רק להתייחס לסוג המערכת אלא גם צריך לקחת בחשבון את העובדה שיש חשיבות לשאלה איפה בדיוק מתקינים את הרמקולים, כך שכולם יכולים לשמוע את המסר, וכן, יש חשיבות מי מעביר אותו. אם מדובר באדם עם קול נמוך, חלש, יהיה מאוד קשה להעביר את המסר כמו שאנחנו רוצים. לכן, חשוב להקפיד גם על שתי הנקודות הנ”ל.

אנחנו יכולים למצוא אופציות שונות של מערכות כריזה, כאלה שמתאימות ספציפית לכלי רכב וכאלה שמתאימות יותר למבנים פתוחים או סגורים. כשאנחנו בוחרים מערכת מסוימת, עלינו להקפיד על כך שהיא תהיה פשוטה לתפעול, מערכת שיהיה נוח לווסת היטב את העוצמה שלה וכמובן היא צריכה להיות מסוגלת להפיק קולות ורעשים בצורה נעימה לאוזן.

לפני סיום חשוב עוד נקודה והיא, יש לבחון שהחברה אשר ממנה אנחנו רוכשים את המערכת, תדאג גם להרכיב אותה עבורנו בהתאם למה שאנחנו צריכים, על פי הצרכים שלנו וכן על פי התנאים שעומדים במקום. כך אנחנו נוכל להשתמש במערכת בצורה פשוטה, מבלי שנצטרך להסתבך בהתקנה ובפרטים טכניים אחרים.