רכב מסחרי יד 2 – כיצד קונים רכב מסחרי משומש בצורה נכונה

רכב מסחרי יד 2

הרבה מאוד בעלי מקצוע, בעלי עסקים וגורמים אחרים שנדרשים להשתמש ברכבים מסחריים, בוחרים לחסוך בעלויות על ידי רכישת רכב משומש, רכב יד שנייה במקום רכב חדש.

יש בכך היגיון רב, הרי רכב כידוע מאבד מערכו מהרגע שהוא עולה לכביש, על כן, הסכום שאנחנו נוציא עליו בעת רכישתו, יהיה תמיד גבוה יותר מהסכום שנקבל עליו כשנרצה למכור אותו ולעבור לרכב חדש. זה להבדיל מנדל”ן שהערך שלו יכול לעלות כלפי מעלה ואנחנו נצא ברווח.

על כן, זה לא משתלם תמיד לקנות רכש חדש, בטח לא עבור בעלי מקצוע ובעלי עסקים שנדרשים לסוג רכב מאוד ספציפי, רכב מסחרי, שהשוק שלו הרבה יותר מצומצם וקטן מאשר של רכבים רגילים, נניח. על כן, הבחירה לקנות רכב מסחרי יד 2, היא הגיונית ונכונה. השאלה היא, כיצד עושים את זה בצורה חכמה.

כשפי שאנחנו יכולים להניח, קיים סיכון רב ברכישת רכב משומש. הרי אנחנו לא יודעים מי השתמש ברכב, לשם מה הוא השתמש בו, אנחנו לא יודעים מה הבלאי של הרכב וכן מה הוא עבר במהלך השנים עד שהוא הגיע אלינו. נכון שאנחנו מקבלים את ספר הטיפולים שלו וכן אנחנו שולחים את הרכב לבדיקה במכון חיצוני, לפני שאנחנו ממהרים לשלם עליו, ובכל זאת, נדרשת מאיתנו מידה רבה של זהירות, בוודאי אם הרכב אמור לשרת אותנו לצרכים מקצועיים ועסקיים.

לפני שנסביר כיצד קונים רכב מסחרי יד 2 בצורה נכונה, חשוב לציין שלפני שאנחנו ניגשים לעסקה, עלינו לדעת מה אנחנו צריכים, מה אנחנו מחפשים, וכמובן מה התנאים הכספיים שעומדים לרשותנו, על מנת לרכוש את הרכב הרלוונטי עבורנו.

כיצד קונים רכב משומש בצורה נכונה

ראשית, אנחנו צריכים להחליט אצל מי לקנות אותו. רכב משומש היום ניתן לרכוש בדרכים שונות, במקומות שונים. זה לא כמו בעבר שהיינו צריכים למצוא לקוחות פרטיים שמכרו את הרכב שלהם. היום אנחנו יכולים למצוא חברות שמחזיקות רכבים מסחריים משומשים למכירה, חלקם חזרו אליהם מעסקאות ליסינג שונות, במצב אופטימאלי, ועל כן משתלם לנו לפנות ולקנות את הרכב אצלן.

שנית, אנחנו צריכים לבחון את מצב הרכב, בין אם זה אומר לבחון האם הרכב עבר תאונה, האם הוחלפו בו חלקים חיצוניים או פנימיים, מה מצב הבלאי, וחשוב גם לבדוק, עד כמה באמת הרכב טופל במהלך השנים, כלומר, האם הרכב קיבל את כל הטיפולים הנדרשים, כפי שנהוג בכל רכב.

שלישית, מוטב לעשות על הרכב סיבוב מבחן, מעבר לבדיקה של מכון חיצוני, חשוב לבדוק עד כמה אנחנו מרגישים איתו נוח, עד כמה אנחנו יכולים באמת להפיק ממנו את התועלת שאנחנו מקווים להשיג, בין אם זה מבחינה מקצועית ובין אם זה מבחינות אחרות.