איך בוחרים רכב עבודה איכותי ואמין

אחת ההחלטות החשובות לספק בעל עסק היא בחירת כלי הרכב. כלי הרכב משרת את הספק בעבודתו ובסופו של דבר יש לו השפעה משמעותית על עבודתו של הספק. בשאלה איך בוחרים רכב עבודה אמין יש לבחון מספר פרמטרים עליהם נדון במאמר זה.

ראשית, חשוב להבין מהם הצרכים

“רכב עבודה” כשמו כן הוא, נועד לעבוד. ולפיכך, הצרכים שלו שונים מזה של רכב פרטי. בדרך כלל זה יהיה רכב מאסיבי יותר, חזק יותר וגדול יותר.

קודם כל, הרכב צריך להתאים לעבודה המתבצעת. כלומר, מאפייני הרכב צריכים להתאים לצרכים של בעל הרכב או העובד שמשתמש בו.

לדוגמא, אם העובד צריך לסחוב ציוד רב, על הרכב להיות מספיק גדול וחזק שיוכל לסחוב את הציוד בצורה טובה ונוחה.

יש להתחשב גם בתנאי השטח שהרכב עתיד לנסוע בו. אם מדובר בשטח הררי למשל, טרקטורונים יכולים לעשות עבודה נהדרת. הם חזקים, גדולים ומתאימים לנסיעה בשטח.

דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא כמות הנוסעים ברכב. רכב גדול יוכל להסיע מס’ עובדים ולחסוך הסעה נוספת למקום.

פרמטרים נוספים שמהווים שיקול בבחירת סוג הרכב הם: סוג המנוע (דיזל/ סולר), צריכת דלק (מומלץ לבחור רכב שצריכת הדלק שלו לא עולה על 8 ליטר לק”מ).

איסוף מידע על סוגי רכבים

לפני רכישת רכב עבודה, מומלץ מאוד לאסוף מידע על יצרני רכב וסוגי הרכבים השונים. המידע יעזור בשיקול התאמת הצרכים לסוג העבודה, בהבנת המפרט הטכני וכמובן גם במחיר. יש לקחת את כל הפרמטרים הללו בחשבון. לפעמים כדאי אפילו להתייעץ עם בעל מקצוע שמבין בזה, אחרי הכל מדובר בהוצאה לא קטנה בכלל ובהחלטה שעשויה להשפיע מאוד על הנוחות והיעילות של העבודה.

כדאי לעבור על המפרט הטכני של הרכב ולוודא שיש פתרונות לצרכים המבוקשים.

אחרי שבחרתם רכב שמוצא חן בעינכם ואתם מעוניינים לרכוש, כדאי לעבור במכון שיבדוק את הרכב ויסביר אילו טיפולים צריך לעבור וכו’. הדבר יכול גם בסופו של דבר להוות פקטור בסגירת המחיר.

כמה זה עולה לי?

רכב עבודה הוא הוצאה משמעותית עבור העסק. לא כדאי להסתכן ולרכוש רכב זול מידי. רכב זול מידי ככה הנראה יהיה או ישן משמעותית או בעל מפרט טכני עלוב, ובסופו של דבר עלויות הטיפול בו וההתעסקות יגרמו להוצאות בלתי צפויות.

כדאי להשקיע ברכב במצב טוב, ובשביל להיות בטוחים לגבי המצב המכני שלו כדאי לעשות בדיקה.

אופציה נוספת היא השכרת רכב לימים או לשבועות בודדים על פי צורך. אופציה זו מומלצת בדרך כלל לבעלי עסקים בתחילת הדרך שמספר הפרויקטים שלהם קטן ותזרים המזומנים שלהם עוד לא מאפשר קניית רכב יקר.

זכרו, בחירת הרכב יכולה להשפיע מאוד על הנוחות ועל היעילות בעבודה. כדאי להשקיע בה מחשבה עמוקה ושיקול דעת רב.

בהצלחה.