פורקי מכולות – מה צריך בשביל לפרוק מכולה? 

פורקי מכולות

כל מי שמגיע אל שדות התעופה או נמלים ימיים, יכול למצוא שם שטחים שלמים עם מכולות אשר מגיעות כל העולם, בין אם הן שייכות לעסקים כאלה ואחרים ובין אם הן שייכות לאנשים פרטיים אשר משתמשים באותן מכולות על מנת לעבור ריהוט או דברים אחרים.

אותן מכולות שנמצאות במגרשים הנ”ל, אמורות להיות מועברות אל יעדים שונים על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בכך. מדובר פורקי מכולות אשר מחזיקים ברשותם ציוד וכלים שונים אשר מאפשרים להם לבצע את תהליך הפריקה בצורה מקצועית וייחודית, כך שהם יוכלו לפרוק כל מכולה, באופן מסודר, מבלי שהמוצרים והפריטים השונים ייהרסו, וכך אפשר להעביר אותם, בין אם זה אל היעד עצמו ובין אם זה אל משאיות או כלי תחבורה שונים, במטרה להוביל אותם אל יעדם.

צריך להדגיש, אותן מכולות יכולות להכיל פריטים שונים ומגוונים. למשל, הם יכולים להכיל מוצרי אלקטרוניקה, מוצרי חשמל, בגדים, ריהוט, חפצים לבית, טואלטיקה, ועוד שורה של פריטים וחפצים. כאמור, גם עבור המגזר העסקי, למשל, פרטים שיובאו ממדינות שונות במטרה להימכר בישראל, בין אם מדובר בארגונים ומוסדות אשר אמורים להשתמש באותם פריטים ואמצעים לצורכי ביצוע שונים, ובין אם מדובר באנשים פרטיים שייבאו מוצרים ביבוא אישי או לחילופין, העבירו רכוש ששימש אותנו במקומות אחרים, וכעת הם החליטו להביא אותם ארצה.

פורקי מכולות, האנשים שאחראים על כל התהליך, צריכים להחזיק בידע מקצועי ושיהיה להם ניסיון על מנת שיוכלו לבצע את תהליך הפריקה בצורה מקצועית ונכונה. הם צריכים לדעת באילו כלים ואמצעים להשתמש, בשביל שיוכלו לבצע את התהליך בצורה כזו, שלא ייגרם נזק לציוד ולפריטים השונים שהם מוצאים מתוך המכולה. כמו כן, הם צריכים לדעת כיצד להעביר אותם אל יעדם או אל המשאית שאמורה לשנע אותם למקומות שונים.

כיצד מתבצע תהליך של פריקת מכולה

בשלב הראשון יש לפתוח את המכולה ולראות כיצד היא מסודרת. סביר להניח שתחילה יוציאו את הדברים שנמצאים קרוב לדלת, על מנת שיהיה ניתן לעשות מקום בשביל להוציא דברים אחרים שנמצאים מאחור. במקביל יתבצע גם רישום של כל הדברים, על מנת לוודא שאכן הכל הגיע כמו שצריך.

בשלב השני, יוציאו את הדברים הנדרשים מהחלקים האחוריים של המכולה,כאשר בכל פעם הדברים יועברו או אל משאית הובלה או אל מקום אחר, תלוי כמובן במיקום המכולה ובדרך הפינוי.

חשוב להדגיש כאן, יש מקרים מסוימים בהם אנשים שוכרים שטח חלקי במכולה, וכך היא מתחלקת בין מספר אנשים. על כן גם תהליך הפריקה צריך להיות מותאם, על מנת שכל אחד יקבל את מה ששייך לו, ולא ייווצר מצב שיהיה ערבוב. כך תהליך הפריקה יושלם במלואו כמו שצריך, בצורה מסודרת ומאורגנת, כפי שסוכם מראש.