האם בניה קלה מצריכה ייעוץ והיתרי בניה? 

ייעוץ סביבתי

אם עדיין לא יצא לכם להכיר אותה באופן רשמי, אתם מוזמנים עוד היום להכיר את הבנייה הקלה, זו שנהפכה כל כך פופולארית בשנים האחרונות בכל העולם. האם תצטרכו היתרי בנייה עבורה? האם תצטרכו ייעוץ? כל המידע הכי מעודכן ל-2020 על בנייה קלה, היתרים ומה שביניהם:

אם בשנים עברו הבנייה הקלה הייתה נחלתם של אירופאים אשר ביקשו למצוא פתרון אלטרנטיבי לבקתות העץ שהיו נוטות לעלות באש, הרי שכיום כבר זה אחרת. הבנייה הקלה נפוצה כמעט בכל מקום ומקום, החל ממושבים ועד יחידות בבתים פרטיים, ניתן לראות את אותה בניה בכל מקום כמעט. אז האם היא תצריך ממכם היתרי בנייה? והאם תצטרכו ייעוץ סביבתי בכדי לבנות בסוג הבנייה הזה? כל התשובות:

שוקלים לבנות בבנייה קלה? בואו נבין אותה קצת יותר לעומק

אם אתם שוקלים לבנות בבנייה קלה, אנחנו ממליצים לכם תמיד לקבל ייעוץ, וזה לא קשור בכלל למה שהחוק מחייב אתכם. אנחנו לרגע לא מדברים כאן על החוק, אלא פשוט על דרכים לוודא בנייה איכותי. בואו נגיד כך, ייעוץ סביבתי הוא תמיד מומלץ, גם אם החוק אינו מחייב אתכם בשירות הזה.

חברות אשר מספקות את סוג הייעוץ הזה, בדרך כלל יוכלו גם לספק לכם את השירות של בדיקת היתכנות למיזמי נדל”ן, ליווי לקבלת היתרי בנייה ועוד. יחד עם זאת, אנחנו מחויבים לציין את האמת, והאמת היא שמרבית האנשים לא מקבלים ייעוץ מהסוג הזה לפני שהם בונים בבנייה קלה. מדוע? מכיוון שבמקרים מסוימים, המבנים אשר עשויים מבניה קלה מגיעים כבר מוכנים ובחתיכה אחת, כלומר שבעצם לא מתרחשת כאן בנייה, לא מתרחש תהליך של בנייה.

מה היא בניה קלה בעצם?

למי שלא מכיר את סוג הבנייה הזאת שנהפכה לכל כך פופולרית במשך השנים, מדובר בעצם בבנייה המתבססת על פלדה ואלומיניום, לפעמים גם עץ. מכירים את הלולים הגדולים של התרנגולות במושבים? ובכן, בפעמים רבות זוהי בניה קלה.

כדאי לדעת, אנשים רבים בונים אפילו יחידות דיור שלמות מחומרי הבניה הקלה, אותן יחידות דיור מפוארות שאפילו יש בהן מרפסת, חלונות מפורזלים, כמובן מזגן ועוד. אם אתם שוקלים לבנות בסוג הבנייה הזה, קודם כל, אנחנו תמיד ממליצים לקבל ייעוץ וליווי מקצועי. שנית, כדאי לדעת שהמחירים בסופו של דבר עשויים להיות די דומים לבנייה רגילה בבטון.

יתרונות של בניה קלה לעומת בניה רגילה

היתרון בבניה קלה? קודם כל, מחירים. למרות שזה יכול לצאת יקר ודומה לבניה רגילה, עדיין מחירי הבסיס יותר נמוכים. שנית, אפשר לנייד אליכם הביתה מבנה כבר מוכן.

שוקלים לחיוב? ובכן, זו אחלה אופציה. תעשו את החושבים שלכם, תשקלו מינוסים לעומת פלוסים ותחליטו בצורה הכי מושכלת ונכונה. בכל מקרה, שיהיה בהצלחה לכם!