מזון לכלבים – מה הכלב שלנו אוהב לאכול

מזון לכלבים

כל מי שנכנס לחנות חיות מחמד, יכול למצוא על המדפים מגוון רחב של שקי מזון אשר מיועדים לכלבים. המגוון מאפשר לכל אחד לבחור בין השקים השונים, בין אם זה על פי הצרכים של הכלב ובין אם זה על פרטים שונים שיכולים להשפיע על תהליך הבחירה. זה עוד לפני שהתייחסנו לשאלה, מה ייחשב טעים בעיניי הכלב שלנו.

המגוון שקיים בחנויות לחיות מחמד, נוצר בגלל שכל כלב צריך לאכול אוכל מסוים על פי פרמטרים ספציפיים. עם הזמן הפרמטרים משתנים, בהתאם לשינויים טבעיים אשר מתרחשים אצל הכלב וכן בהתאם לשינויים בתנאים שנוצרים עם הזמן. 

אילו פרמטרים יכולים להשפיע על בחירת מזון לכלב

הפרמטר הראשון מתייחס לגיל שלו. על גבי כל אריזה אפשר למצוא רישום מדויק לאיזה גיל המזון מתאים. ישנו מזון לכלבים שמתאים לגורים עד גיל מספר חודשים, לאחר מכן לכלבים בוגרים, וכן לכלבים מבוגרים. ההבדל בין השקים נובע ממרכיבים במזון, שכל אחד מיועד למטרות שונות.

הפרמטר השני מתייחס למשקל. אפשר לראות שקי מזון שמתאימים לכלבים קטנים, בינוניים וגדולים. ההבדל נובע מכך, שכל כלב זקוק למרכיבים אחרים לצורך חיזוק העצמות והמערכת החיסונית שלו. להבדיל מהפרמטר של הגיל, כאן לא יתאפשר שינוי בעתיד. כלומר כלב קטן יאכל כל הזמן מזון שמתאים לו ולא יעבור לאכול מזון שמתאים לכלב גדול.

הפרמטר השלישי מתייחס להיבטים בריאותיים. כלבים אשר מתמודדים עם בעיות שונות, יצטרכו לאכול מזון שמתאים ספציפית לבעיה איתה הם מתמודדים. אפשר למצוא מזון שמתאימים לכלב עם בעיות עיכול, בעיות בריאות, בעיות במערכת הדם או בעיות אחרות. ההמלצה לצרוך מזון כזה או אחר, תיקבע על ידי הווטרינר אחרי בדיקה מקיפה.

הפרמטר הרביעי קשור לטעם של המזון. אם בעבר היינו יכולים למצוא, מזון חסר טעם במובן מסוים, הרי שכיום אפשר למצוא שקים עם מזון עשוי עוף, כבש, אורז, ביצים, דגים ועוד. כל אחד ירכוש לכלב שלו מזון שמכיל את המרכיבים החשובים עבורו, וכן בטעם שהכלב שלו אוהב.

ישנם בעלי כלבים שאוהבים לגוון, למרות שיש כלבים שלוקח להם זמן להתרגל למזון מסוים. לכן  אם הכלב שלכם התרגל לסוג מזון ספציפי, תחשבו טוב אם משתלם לכם לנסות ולהחליף לו את המזון. ייתכן והוא לא יאהב את זה.

אילו סוגי מזון אפשר למצוא לכלב

מלבד מזון יבש, כפי שהצגנו כעת, אנחנו יכולים גם סוגי מזון נוספים. למשל מזון רטוב שיכול להתאים לארוחה אחת או שניים. זהו מזון שמגיע בקופסת שימורים, הוא עשוי מבשר או דגים, ואחרי שפותחים את הקופסה, צריך לשמור אותה במקרר אחרת המזון יתקלקל.

כמו כן, אפשר למצוא ממתקים מסוגים שונים, החל מעצמות וכלה בחטיפים שונים שהכלב ייהנה לקבל בין ארוחות או אחרי כל ארוחה.