מסנן אבק – לשם מה אנחנו צריכים אותו ואיך קונים מסנן בצורה חכמה

לא מעט בתי עסק בסדרי גודל שונים, נדרשים להפעיל מערכות שונות על מנת לאפשר עבודה תקינה, סדירה, בין אם זה ביום יום ובין אם זה בשלבים מסוימים, תקופות מסוימות, ספציפיות, במהלך עבודתם.

אחד האמצעים, המערכות, בהם אותם בתי עסק נדרשים להשתמש, הוא מסנן אבק. מדובר במערכת ייחודית, אשר מאפשרת לסנן חלקיקי אבק שנכנסים אל חדרים וחללים שונים, זאת במטרה לבצע עבודה בתנאים סטריליים כפי שנדרש לא פעם. צריך לומר שהמסנן נועד לעזור לבתי עסק בתחומים שונים, בין אם מדובר במסעדות, מעבדות, בתי חולים ועוד. הכל כמובן תלוי בסדר הגודל של אותם מקומות ובצרכים של העובדים במקום, על פי סוג העבודה שלהם.

צריך לומר, מערכת מסנן אבק היא מערכת ייחודית שפועלת באמצעות פרמטרים שונים. היא עובדת על פי עוצמות מסוימות, היא מאפשרת לנקות את החדרים והחללים השונים בצורה אופטימאלית, במהירות , כך ניתן לבצע את תהליך העבודה בצורה נקייה וסטרילית, מבלי שייגרם נזק לא לעובדים במקום ולא לתהליך הייצור, וכמובן לא למוצרים אותם מייצרים או לציוד עליו עובדים.

צריך להדגיש עוד, מערכת כזו, יכולה להיות מותקנת בצורות שונות במקום. זה תלוי במבנה שלו, זה תלוי בגודל ובפרמטרים נוספים, כמו כן, זה תלוי בצרכים של המקום, מן הסתם. לפני שאנחנו נתייחס למה שיכול להשפיע על התהליך, חשוב להבהיר כאן על מנת להתקין מערכת כזו, הרי שיש לבצע תהליך תכנון מוקדם, כלומר, יש לתכנן היטב את החלל והיכן להתקין מערכת כזו, בדרך כלל נהוג לעשות בעת תהליך הבנייה וכן, יש לעשות זאת, באמצעות גורמים מומחים, אשר יכולים לייעץ ולספק את כל המידע בנושא.

איך קונים ומתקינים מסנן בצורה נכונה

בשביל לקנות מסנן בצורה נכונה, עלינו לדעת תחילה למה אנחנו זקוקים. כאמור, אנחנו נרכוש מערכת שתתאים לצרכים שלנו מבחינה מקצועית, כלומר על פי סוג העבודה שלנו, אך גם על פי פרמטרים אחרים, כמו גודל המקום, האופן בו הוא מתוכנן, כמות האנשים שנמצאים בחדר, מערכות אחרות שמותקנות במקום ועוד.

בשלב הבא, אנחנו צריכים לבחון את המפרט של המתקן, כלומר, באיזו עוצמה הוא עובד, כיצד הוא מתנהל, עד כמה הוא חזק, עמיד, כמה זמן הוא יכול לבצע את העבודה באופן ממושך ועוד.

אחרי שבחרנו את המתקן עלינו לדעת היכן להתקין אותו. לשם כך, כאמור, אנחנו נשתמש באנשי מקצוע שידעו לתכנן את המקום בהתאם ולהתקין אותו במקום שיאפשר לו לעבוד בצורה אופטימאלית, זאת על מנת שיוכל לנקז את כל האבק ולסנן אותו מהמקום בצורה נכונה. באופן כזה, אנחנו נוכל להפיק את התועלת הרבה ביותר מהמערכת לאורך זמן ולשמור על מבנה או חלל נקי, סטרילי, בלי שום אבק.