מטפחות מעוצבות – מתאים לכל אירוע

מטפחת

יש הסבורים שרק נשים דתיות נוטות ללכת עם מטפחות על ראשן, זאת על מנת להסתיר כל קצה של שערה. אומנם זה נכון שנשים דתיות מקבוצות שונות נוטות להשתמש יותר במטפחות אך הן לא היחידות שנוהגות כך.

היום אנחנו יכולים למצוא לא מעט נשים אשר בוחרות להשתמש במטפחות, בין אם מדובר בכאלה צבעוניות בשלל צבעים ובין אם מדובר במטפחות בעלות צבע אחיד, בלי דוגמאות ותוספות, על מנת לכסות את שערן, באופן מלא או חלקי. חלקן עושות את זה מתוך תחושה שכך הן ייראו יותר מכובדות, יותר, יש מי שעושות את זה מטעמי נוחות, אחרות עושות את זה, כי זה אופנתי במידה מסוימת. 

צריך לומר, היום אפשר למצוא מטפחות מעוצבות בלא מעט מקומות, בין אם מדובר בחנויות שמוכרות מוצרי אופנה ובפרט מטפחות, בין אם מדובר באתרי אינטרנט שעוסקים בתחום, כמו כן אפשר למצוא מטפחות כאלה בקרב לא מעט מעצבים ומעצבות אופנה, שמתמחים בכך או שמעצבים ומשווקים סט שלם של מוצרי אופנה שונים ובפרט גם מטפחות מעוצבות לשיער. 

כיצד בוחרים מטפחות בעיצוב שמתאים לכן

על מנת לבחור מטפחת, מהצד האופנתי, העיצובי, הרי שיש להתייחס לכמה נקודות. 

ראשית, צריך לבחור את הגודל של המטפחת ועד כמה היא מתאימה לגודל ולמבנה הראש. צריך לבחון שאכן המטפחת מסתירה את כל חלקי הקרקפת וכמובן את כל השיער. 

שנית, צריך לבחון מאילו צבעים מורכבת המטפחת. האם היא מכילה מספר סוגים של צבעים או צבע אחיד, האם מדובר במטפחת בהירה או כהה. רצוי להקפיד על התאמה בין צבע המטפחת לצבע עור הפנים וכן בין צבע המטפחת לצבע הבגדים שלובשים באותו יום. לכן גם מומלץ לקנות מספר מטפחות ולא מטפחת אחת. 

שלישית, יש לבחון את הדוגמאות, העיצובים של המטפחת. האם מדובר במטפחת עם צבע אחיד בלבד או מטפחת שיש עליה דוגמאות שונות של עיצובים מסוגים שונים. זה יכול לבוא לידי ביטוי באמצעות קווים עדינים או קווים מורכבים, סימנים וסמלים שונים ועוד שורה ארוכה של דוגמאות שיכולות להוסיף לעניין.