דיו למדפסת – איך קונים דיו בצורה נכונה

דיו למדפסת

הרבה מאוד מכשירים, ציוד ופריטים שונים שאמורים לשמש אותנו, בין אם זה ביום יום ובין אם זה מעת לעת, בין אם זה בבית ובין אם זה בעסק, מחייבים אותנו לרכוש פריטים מסוימים שבלעדיהם לא נוכל לבצע את העבודה שלנו, בלעדיהם לא נוכל לעבוד עם אותם מכשירים וציוד.

דוגמא טובה לכך הן מדפסות. אנחנו יכולים לרכוש את המדפסת הכי טובה, הכי מקצועית ומשוכללת, אך אם אין לנו את הציוד הנלווה הנדרש, הרי שלא נוכל להשתמש בה אפילו לביצוע פעולות פשוטות, סטנדרטיות.

למשל, אם אנחנו רוצים להדפיס מסמכים או תמונות, לשימוש אישי או עסקי, אזי שעלינו להשתמש בין היתר בקפסולות דיו למדפסת. מדובר בקפסולות שאותן ניתן לרכוש בחנויות למוצרי מדפסות ומחשבים, חנויות למוצרי ציוד משרדי וכן במקומות נוספים (כולל כמובן אתרי אינטרנט שמתעסקים בתחום). את הקפסולות השונות שאנחנו קונים, עלינו להתקין בתוך קופסאות מובנות במדפסת, במקום המיועד להן, כך אנחנו יכולים להשתמש בקפסולות בצורה נכונה.

כאמור, כמו במקרים רבים אחרים, הרי שאנחנו לא יכולים להשתמש במדפסות לשימושן המקורי, אם אין לנו קפסולות דיו. לכן יש להקפיד על כך שבכל עת, יהיו במדפסת קפסולות, השאלה היא כפי שנוכל לראות מיד, כיצד יש לקנות אותן בצורה נכוונה, כך שאלו ישרתו אותנו כפי שאנחנו מצפים.

לפני שנסביר כיצד קונים דיו בצורה נכונה, חשוב להדגיש כאן, כשאנחנו רוכשים מדפסת, אזי שעם המוצר נקבל קפסולות דיו, אך אלה ישמשו אותנו לטווח זמן מסוים, לאחר מכן, אנחנו נידרש לקנות קפסולות חדשות, בהתאם לסוג הקפסולות נמצאות בתוך המכשיר. לכן, חשוב לשמור עליהן וחשוב גם לדעת מה גודלן ואופיין.

איך קונים קפסולות בצורה נכונה

ראשית, אנחנו צריכים לבדוק מה בדיוק המדפסת שלנו צריכה, באילו קפסולות דיו למדפסת היא משתמשת. מאחר ויש סוגים וגדלים שונים, אזי שעלינו לדעת מה יכול להתאים למדפסת שלנו על פי היבטים מסוימים.

שנית, רצוי מאוד לרכוש אך ורק קפסולות מקוריות ולא קפסולות אחרות. הסיבה היא, שקפסולות של החברה עצמה הן הרבה יותר איכותיות והרבה יותר מתאימות למדפסת שלנו. נכון שיש עבור לקנות קפסולות זולות יותר, משוחזרות, תואמות, ממחוזרות, אך מוטב לקנות דיו מקורי וחדש, על מנת שנוכל לעשות בו שימוש אפקטיבי לאורך זמן.

שלישית, אנחנו צריכים לרכוש קפסולות דיו אך ורק במקומות מוכרים, מקומות רלוונטיים, כאלה שאנחנו מכירים ויודעים שהם אכן מספקים מוצרים איכותיים. אין טעם לקנות בכל מקום דיו, מאחר ויש לא מעט מקומות שמציעים מוצרים פחות איכותיים.

ארבע, צריך לקחת בחשבון, רוב המדפסות כיום מציעות אפשרות להדפיס בצבע ובשחור לבן. לכן סביר להניח שאנחנו נצטרך לרכוש שתי קפסולות, גם אם לא במקביל, הרי שעם הזמן נידרש להחליף את שתיהן.