רובה לייזר משחק – הכי קרוב לדבר האמיתי

רובה לייזרטאג

אחד מסוגי משחקים הכי פופולאריים בקרב ילדים, בני נוער ואפילו בקרב מבוגרים, הם משחקים שמדמים מלחמה. אנחנו יכולים לראות לא מעט אנשים בגילאים שונים, אפילו חבר’ה מבוגרים עם עבודות מסודרות, משקיעים לא מעט זמן במשחקים מסוג זה. הם מפנים את סופישבוע, יוצאים עם חברים ובני משפחה אל השטח, ומשחקים את המשחק, כאילו הם חיילים מן השורה. 

אחד הכלים שעומדים לרשותם במשחק מסוג זה, הוא רובה לייזר משחק שמאפשר להם לירות אחד בשני, באמצעות קרן לייזר. רובה זה בנוי כמו רובה אמיתי, אך כמובן שאיננו יורה כדורים. הוא מחליף את הרובים שנהוג להשתמש בהם במשחק פיינטבול, רובים שיורים צבע על החליפה של השחקנים ובכך בעצם פוסלים את השחקן על ידי “חיסולו”. 

רובה לייזר משחק הוא דבר ייחודי, שכן אנחנו יכולים למצוא אותו לא רק במסגרת משחקים במתחמים שונים, למרות שהוא מאוד נחשב לפופולארי למשחקים במקומות כאלה. שכן אנחנו יכולים למצוא את הרובה הזה גם בשימוש בקרב ילדים במשחקי רחוב. ההבדל טמון בכך, שאם הילדים רוצים לשחק איתו, הם צריכים שיהיה רובה דומה לכמה ילדים ולא תמיד זה אפשרי. לעומת זאת, במתחמים בהם נערכים משחקים כאלה, אנחנו נמצא סוגים ודגמים שונים של רובי לייזר. 

כיצד משתמשים ברובה הזה

הדרך להשתמש ברובה היא מאוד פשוטה. לרובה יש טווחים מסוימים אשר קרן הלייזר שהוא מפעיל מאפשרת לפגוע ביריב. השחקן אמור לכוון את הרובה על אזור השריון ופשוט לירות. מן הסתם, הוא צריך גם להסתתר ולהישמר, על מנת שלא ירו בו חזרה במקביל. 

חשוב לומר, משחקים עם רובה לייזר הם מאוד פופולאריים, גם בקרב אנשי מקצוע, קרי שוטרים או חיילים ביחידות קרביות במסגרת אימונים. מאחר וכך אפשר לעשות סימולציות שונות שמדמות אירועים מגוונים בהם נדרשת תגובה מהירה מצידם. אז משתמשים ברובים בהתאם, כלפי השחקנים היריבים שמהווים כביכול מודל לאויבים בשטח. ככל שהם יתנהלו בצורה יותר מקצועית ויותר מתוחכמת, כך הסימולציה תהיה הרבה יותר אמיתית ומשמעותית עבור אלה שישמשו כחיילים או שוטרים.