לייזר טאג לימי הולדת – זה הרבה יותר ממה שזה נשמע

לייזר טאג לימי הולדת – זה הרבה יותר ממה שזה נשמע

לא פעם אנחנו יכולים לראות בסרטים ובסדרות טלוויזיה שונות, חבורה של בני נוער, חברים ומשפחות, יוצאים אל זירות מתוחמות שם הם יכולים לדמיין את עצמם כחיילים בשדה הקרב, וכך הם נלחמים אחד בשני, כאשר הם מתחלקים לקבוצות שונות שכל קבוצה מייצגת משהו אחר.

לא מדובר במשחק דמיוני שקיים רק בטלוויזיה או בקולנוע. מדובר על דבר אמיתי שאנחנו יכולים לחוות אותו בצורות שונות. גם בישראל, אפשר למצוא זירות שונות אשר מכילות את כל מה שנדרש בשביל להציג בפני המשתתפים זירת לחימה אמיתית, בין אם מדובר בזירת מלחמה כמו שזירות היו בנויות פעם ובין אם מדובר בזירת מלחמה מודרנית, כזו שמזכירה לחימה בשטח בנוי. המשתתפים מקבלים לרשותם אמצעים שמזכירים במובנים רבים כלי נשק אמיתיים,, הם מקבלים את ההדרכה הנדרשת, וכך הם יוצאים לדרך, אל משחק מלחמה כמו במציאות.

דוגמא טובה לכך, הוא מתחם לייזר טאג. מדובר על מתחם ייחודי, אשר כמוהו יש בישראל במספר מקומות, והוא מספק את כל האמצעים הנדרשים בשביל להציג מראה של אזור לחימה בשטח בנוי. המקום כולל כלי נשק, לכאורה, אמיתיים לחלוטין, מדריכים יוצאי יחידות קרביות אשר מספקים את כל ההסברים הנדרשים ועוזרים ל״חיילים״ להשתלב במקום ולקחת חלק במשחק. צריך לומר, אותם מתחמים משמשים לא רק אזרחים רגילים שרוצים ליהנות מהמשחק ולדמיין את עצמם כחיילים או שוטרים ליום אחד, אלא גם אנשי מקצוע, קרי חיילים ושוטרים אשר מגיעים לשם בשביל להתאמן.

אנחנו יכולים למצוא אפשרויות בשימוש במתחמי לייזר טאג לימי הולדת וכן למגוון אירועים אחרים. במקום לארגן מסיבה רגילה או במקום לארגן טיול בטבע וכל פעילות אחרת, כזו שניתן להפיק בכל יום, בלי קשר למועד האירוע, הרי שאנחנו יכולים לקחת את החבר׳ה שלנו למתחם וליהנות ביחד, באירוע ייחודי, מאוד אפקטיבי ומיוחד.

למי ולמה זה יכול להתאים לאירועי יום הולדת

צריך להדגיש, לא לכל גיל מתחם לייזר טאג מתאים, מן הסתם. ילדים קטנים לא בהכרח ייהנו בו וגם המתחם לא בהכרח מתאים עבורם. מצד שני, מתחם כזה, כן יכול להתאים לילדים בגיל בר ובת מצווה וכן הלאה. אנחנו יכולים למצוא לא מעט קבוצות של נערים ונערות, יוצאי צבא או מבוגרים, אשר מגיעים אל המתחם ומציינים שם ימי הולדת.

לא מדובר פה רק ברצון להרגיש כמו חיילים או שוטרים, ברצון לדמיין את עצמנו בסרט מלחמה הוליוודי. זה הרבה מעבר לכך. ראשית, עבור רבים מהנוכחים, זו אפשרות להבין כיצד מתנהלים בשטח בזמן אמת, מה שיכול לעזור להם בעתיד, אם נניח מדובר בצעירים שאמורים להתגייס לקרבי. מעבר לכך, יש פה עניין של אדרנלין. הרבה פעמים זה מעורר התרגשות ויוצר עניין, יותר מאשר כל אירוע וסיטואציה אחרת.

חשוב להדגיש עוד נקודה, כאשר בוחרים ללכת למתחם כזה, הרי שניתן לייצר סיטואציות שונות, על פי בחירה, וכן ניתן לשלב בתוך הסיטואציות עוד מגוון רחב של דברים, כלומר, אפשר להוסיף אלמנטים נלווים בשביל להפוך את היום הזה להרבה יותר מיוחד. כל מה שצריך לעשות זה פשוט לבחור מה אנחנו רוצים וכיצד אנחנו רוצים לחגוג את יום ההולדת או כל אירוע אחר שאנחנו מבקשים לציין.

לסיכום, לייזר טאג זו אופציה נהדרת בשביל ליהנות מחוויה ייחודית, מקורית, במובנים רבים אפשר לומר חוויה חד פעמית, כמוהה אנחנו לא נוכל למצוא בשום מקום אחר, בטח לא ביום יום, בטח לא בימי הולדת.