סהר שפע מספר את סיפור חייו

הרבה מאוד אנשים מכירים אותי דרך התקשורת, דרך מדורים כאלה ואחרים, חלק מהאנשים בוודאי שמעו עלי מחברים או עובדים שלי לשעבר, אך לא הרבה מכירים אותי ואת סיפור חיי כפי שהוא. לכן, חשבתי לנכון לספר אותו, בשביל שכל אחד יוכל להתרשם ממנו ואולי לשאוב השראה.

היום תוכלו לגלות מי הוא סהר, כאן סהר שפע מספר את סיפור חיוו. שמי סהר שפע, גדלתי בירושלים למשפחה מוכרת בעיר, משפחה של כדורסלנים, אוהדי הפועל ירושלים מושבעים. מילדות היתה לי שאיפה לעסוק בעולם המסעדנות. הערצתי אנשים שעסקו בתחום, יצא לי לעבוד במסעדות שונות בשורה של תפקידים, קראתי ולמדתי את הנושא. חלמתי שיום אחד, גם אני אוכל לפתוח מסעדה ואנשים יבואו לאכול אצלי.

הנסיעה לניו יורק

אחרי הצבא, כמו רבים וטובים, החלטתי לנסוע לחו”ל. להבדיל מאחרים,לא טסתי להודו ולא לדרום אמריקה, אלא לארצות הברית, אל העיר הגדולה מכולן, התפוח הגדול, ניו יורק. הרי הקלישאה אומרת, אם עשית את זה שם תעשה את זה בכל העולם. לא חשבתי לכבוש את ניו יורק, כן חשבתי ללמוד מה יש לה להציע לי.

היתה רק בעיה אחת קטנה. לא ידעתי אנגלית, בטח לא ברמה מספיקה בשביל לעבוד בעיר. נהג מונית שלקח אותי משדה התעופה לבית של חבר, סיפר לי שאף אחד בעיר לא דובר אנגלית כשפת אם, הרי היא מתבססת על מהגרים. זו אומנם הקצנה, אך היה בכך משהו. זה הרגיע אותי.

בשביל להתגבר על המכשול הזה, ישבתי כל היום וצפיתי בתוכניות טלוויזיה. בשנות התשעים עם סיינפלד וחברים, יכולתי ללמוד אנגלית ניו יורקרית בצורה נהדרת, היא עזרה לי כשהייתי שם והיא עזרה לי גם אחר כך בעתיד. בהמשך קניתי ספרים שבעזרתם שיפרתי האנגלית שלי לרמה גבוהה יותר.

הקמת ארומה

שני דברים למדתי בניו יורק, אנגלית, כאמור דרך סדרות וספרים, ועל תרבות בתי הקפה בעיר. מצאתי את הכיוון שלי, מצאתי מה אני מחפש ובמה אני רוצה לעסוק. העיר הציעה מגוון רחב של בתי קפה ורשתות שונות עם שלל צורות הגשה, סוגי קפה, מאפים ולקוחות מכל הסוגים.

החלטתי שאני אהיה זה שאביא את התרבות הזאת לארץ. הקמתי ביחד עם אחים שלי את סניף ארומה בירושלים, בית קפה שהפך למוסד בעיר. הצענו קפה איכותי, מאפים וכריכים, וכל זה בצורת הגשה שלא היתה מוכרת עד אז בישראל, הגשה עצמית. עם הצלחת הסניף, פתחנו סניפים נוספים בכל רחבי הארץ.

כך יכולנו להציע ללקוחות בכל ישראל אפשרות לטעום ממה שבית קפה ירושלמי מציע לתושביו. לכל מקום אליו הם הגיעו, יכלו ליהנות מטעמים מוכרים ואיכותיים. זה היה שילוב מנצח של מקום שכיף לשבת בו, קפה איכותי, אוכל טוב, ושירות נהדר.

הקמת גומבה

אחרי מספר שנים, החלטתי למכור את חלקי ברשת ולהגשים חלום ישן, הקמת מסעדה איטלקית, על אותו עיקרון של ארומה, הקמתי את רשת גומבה מסעדות איטלקיות בפריסה ארצית, שמציעות תפריט איטלקי עשיר, טעים ומפנק. הרשת פרוסה במספר מקומות ויש לה קהל לקוחות נאמן שגדל כל הזמן.