תריסים מעוצבים – לבחור את התריסים המתאימים למבנה שלנו

תריסים מעוצבים – לבחור את התריסים המתאימים למבנה שלנו

כשאנחנו ניגשים לעצב מבנה, בין אם מדובר במבנה פרטי, עסקי או אחר, הרי שלכל פרט בתהליך העיצוב יש משמעות, אפילו אם מדובר בפרט הכי בנאלי או הכי סטנדרטי שיש. כל פרט שאנחנו בוחרים להשתמש בו, יכול להיות חלק משמעותי בעיצוב של המבנה בצורה כזו או אחרת. על כן, עלינו להקפיד על כך שאנחנו נבחר פריטים שהם גם מעוצבים בצורה יפה וכן עלינו לקחת לבחור פריטים שיכולים להתאים לעיצוב של המקום באופן כללי, בוודאי אם אנחנו צריכים לשלב אותם עם פריטים אחרים.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים למצוא במקרה של תריסים. לכאורה, אנחנו יכולים לבחור בתריסים סטנדרטיים רגילים, נטולי כל אפיון, אך אם אנחנו רוצים ליהנות מעיצוב ייחודי ומרשים, אזי שאנחנו יכולים וצריכים לבחור בתריסים מעוצבים שיתאימו לעיצוב של המבנה, מבחינת הצבע, הסגנון, הצורה, החומר ועוד.

לפני שאנחנו נציג כמה דוגמאות ורעיונות, חשוב להבין את הדרך בה אנחנו נבחר להשתמש בתריסים בעלי עיצוב כזה או אחר, הרי מן הסתם זה לא בחלל ריק, אלא זה חלק בלתי נפרד מתוכנית העיצוב של המקום כולו. גם אם מדובר במבנה פרטי וגם אם מדובר במבנה עסקי או אחר.

כיצד בוחרים באילו תריסים להשתמש?

בשלב ראשון עלינו להגדיר את תוכנית העיצוב שלנו. איך אנחנו רוצים לעצב את המבנה, על פי אילו מאפיינים, מה הם בדיוק הכללים שיכתיבו עבורנו את תוכנית העיצוב, איזה קונספט עיצובי אנחנו רוצים לספק למקום.

בשלב השני, אנחנו צריכים לבחון את אופי השימוש שנרצה לעשות בתריסים וכן כיצד הם יכולים לעזור לנו, להטיב איתנו, בכל מה שקשור לשימוש במבנה עצמו. למשל, אם אנחנו צריכים שיהיו אלה תריסים שנוכל לפתוח אותם בקלות או תריסים שמיועדים אך ורק ליופי ואין להם שימוש מעשי, כל דבר כזה יכול להשפיע על הבחירה שלנו.

בשלב השלישי, אנחנו נתייחס למבנה עצמו, מה בדיוק הוא יכול להכיל, איזה סוג של תריסים אנחנו יכולים להתקין בו מבלי לשנות אותו באופן מהותי או בכלל.

בשלב הרביעי נתייחס לשאלה כיצד אנחנו יכולים להתקין את התריסים בחלונות השונים, תוך כדי כך שהם יתאימו לא רק לחלונות אלא גם לעיצוב, בין אם זה של החזות החיצונית ובין אם זה של החזות הפנימית, כלומר כיצד הם ישתלבו עם העיצוב של המקום.

בשלב החמישי, נתייחס לשאלה באיזה חומרים אנחנו נוכל ונרצה להשתמש, האם נרצה שיהיו אלה תריסי עץ, תריסי פלסטיק, אלומיניום או תריסי זכוכית. גם כאן תהיה השפעה לשאלה, כיצד אנחנו בוחרים לעצב את המקום, שכן לחומר יש משמעות גם בהיבט של העיצוב.

אילו תריסים מעוצבים אנחנו יכולים להתקין אצלנו

כאמור, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של סגנונות עיצוב, צריך להדגיש שאפשר למצוא תריסים אשר נמכרים מתוך קטלוג, ולצידם אנחנו יכולים למצוא תריסים אשר ניתן להזמין בהזמנה אישית. כמובן שאז המחיר שלהם עולה.

אנחנו יכולים למצוא תריסים בעיצובים ובסגנונות שונים, בין אם מדובר בתריסים מלבניים, תריסים מעוגלים, תריסים שמגיעים כחלון על ציר וכן תריסים שמגיעים כחלק נפרד מהחלון עצמו. אנחנו יכולים למצוא תריסים מחומרים שונים, בין אם זה עץ, פלסטיק, זכוכית, אלומיניום ועוד. צריך לומר שלא רק החומר והמבנה משפיע על העיצוב, אלא גם הצבע שלהם, וכאן עולה שאלה האם אנחנו נרצה לבחור תריסים שניתן לצבוע אותם או כאלה שמגיעים בצבע אחד, מסוים וקבוע.

לסיכום, כל אחת מהנקודות הנ”ל יכולות להשפיע על הבחירה הסופית שלנו.